Červen 2013

Cestou za pokladem jsme šli, k větrným elektrárnám došli
Poklad hledáme, zatím ho nemáme. Až k větrným elektrárnám jsme došli a tam zprávu našli. Autobusem zpět vrátit se máme, po spinkání se na cestu znovu vydáme. Úkoly plníme, kde poklad je už skoro víme. Venku nikde není, to je špatné znamení. Ale my se nebojíme a rázem to vyřešíme. Do rukou jsme rozum vzali, o poklad se podělili. Potom nás čeká bál, tancuje rytíř, princ i král. Princezny krásné byly a my jsme si to moc užili. Rytířské souboje vše ukončily a nakonec jsme si zatančili.
Sluníčko volá hola hej, pro živou vodu se vydej
Pro živou vodu jsme se vydali, sluníčka jsme si konečně užili. Cesta byla daleká, ale nás nezalekla. Mnoho zajímavého viděli, koníčků jsme zpívali. Do kopce nás nohy bolely, buchtičky s krémem vše vyléčily. Odpoledne jsme kino navštívili s vílou Zvonilkou se do pohádky ponořili. Pohádku na hřišti kreslili a hru na krále a vojska zahráli.
Stát se rytířem není snadné, to už všichni dobře známe
Než se rytířem můžeš stát, musíš rytířské ctnosti splňovat. Rytířské úkoly plnit jsme začali a pak za hasiči se vydali. Jak těžké v království hasit oheň měli, jsme si vyzkoušeli. Stříkání to byla hračka, pumpování pěkná „makačka“. Odpoledne na panoše (panoš je šlechtic, který po zvládnutí všech dovedností je pasován na rytíře) si hráli, další rytířské úkoly plnili. 
Už jsme tady, už jsme tu!
Dojeli jsme bez nehody, z nebe padá plno vody. Do dálky nic nevidíme, ale my si s počasím poradíme. Hned jak jsme se zabydleli, o království si pověděli. Jaká pravidla tu máme, všichni dobře známe. Svačinkou se posilnili a zámek malovali. Po dobrém obědu ulehli a hned usnuli. Jak se nám v královské posteli hezky spí, vám fotky prozradí. Názvy komnat nakreslili a do mlhy se vypravili. Hrad z kostek jsme stavěli, na prince a princezny si zahráli. 

 

NAHORU TISK

 Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu